Podmínky a přihlášení na přípravný kurz

Místo konání

Gynekologicko-porodnická klinika (Porodnice U Sv. Apolináře), Apolinářská 18, Praha 2, v nově zrekonstruovaných prostorách AVE Centra.  Sraz na kurz v přízemí kliniky (vestibul za recepcí) 10 minut před začátkem kurzu – porodní asistentka Vás odvede do AVE Centra.

Formy předporodního kurzu

 • standardní skupinový kurz pro 6 těhotných žen (6 párů) rozložený do 6 hodin (3x2 hodiny anebo 2x3 hodiny) – rozložený do tří (dvou) týdnů
 • víkendový skupinový kurz pro 6 těhotných žen (6 párů) rozložený do 6 hodin – 1 víkend (2x3 hodiny)
 • individuální kurz (nadstandardní) pro jednu těhotnou ženu (1 pár)

Informace získané při individuální přípravě jsou plnohodnotné skupinové předporodní přípravě.

Ceník a platba

Standardní skupinový kurz
  2 000 Kč
Víkendový skupinový kurz
  3 000 Kč
Individuální kurz
10 000 Kč

Cena kurzu je v případě přítomnosti partnera stejná.

Předporodní kurzy lze uhradit následujícím způsobem:

  1. v hotovosti v pokladně kliniky. Otevírací doba pokladny kliniky: PO-ČT 7:00-12:30, 13:00 – 15:30, PÁ: 7:00-12:30, 13:00 – 14:30.
  2. v bankovním terminálu kliniky. Úhradu lze provést na základě dokladu s čárovým kódem; o doklad je nutno předem požádat.
  3. převodem na účet VFN, č.ú.: 24035021/0710, variabilní symbol: rodné číslo (ev. č. pojištěnce), specifický symbol: 22373, do textu pacientka uvede „předporodní kurz“ a své jméno a příjmení.

Doklad o zaplacení poplatku předloží pacientka porodní asistentce na začátku porodního kurzu.

Zdravotní pojišťovny mohou přispívat ženám na kurzy předporodní přípravy v různé výši v rámci různých balíčků, aktuální informace zjistíte konkrétně u Vaší pojišťovny.

Objednání na kurz

Objednání na vypsané kurzy můžete po ukončeném 24. – 26. týdnu těhotenství denně od 13.- 14.30 hod. na telefonní číslo 721 236 292, prosíme o dodržení tohoto času. Děkujeme.

Aktuální nabídka termínů přípravných kurzů ZDE

Garance kvality

Porodní asistentky, které vedou kurz předporodní přípravy, absolvovaly a získaly Certifikát vzdělávacího kurzu Předporodní přípravy, odborným garantem prof. MUDr. Antonín Pařízek, CSc. a Gynekologicko-prodnická klinika 1. LF UK a VFN v Praze.

Novinka

Na přípravný předporodní kurz se mohou přihlásit i těhotné ženy registrované k porodu v jiném zdravotnickém zařízení. Negarantujeme však stejné postupy, o kterých budete v rámci kurzu informovány  i v jiných zdravotnických zařízeních.

Vybavení na kurz

 • pohodlné, volnější oblečení, přezůvky
 • pití, drobnou svačinu
 • poznámkový sešit, psací potřeby
 • těhotenskou průkazku (do které dostanete razítko o absolvování kurzu a jmenovku přednášející porodní asistentky)

Cílem kurzů předporodní přípravy je, abyste si užili si mateřství a rodičovství bez zbytečného stresu, a připravili se společně na nejkrásnější období v životě každé ženy, aby informace, které od nás získáte, Vám byli prospěšné a pomohli Vám v období těhotenství a po porodu.

Za tým porodních asistentek Petra Pařízková vedoucí porodní asistentka AVE centra