[vc_row][vc_column css=“.vc_custom_1584357004454{margin-right: 20px !important;margin-left: 20px !important;}“][vc_column_text]

COVID-19: Aktuální situace týkající se epidemie zůsobené koronavirem SARS-Cov-2

 

15.05.2020

Dne 29.06.2020, tedy v pondělí, zahajujeme opětovně cvičení pro těhotné ve III. trimestru. Cvičení bude probíhat vždy od 13:00 do 14:00. Objednávat se můžete na tel. čísle: 224967493.

Ostatní podrobné informace ke cvičení jsou v sekci Předporodní příprava ONLINE – cvičení těhotných.


28.4.2020

Na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR a vedení VFN již není nezbytný důvod plošného testování pacientů na Covid-19.

Testování těhotných, rodiček a otců u porodu se v naší porodnici s platností od 28.4.2020 ruší.

Přítomnost otce u porodu je možná, pokud nebude vykazovat příznaky infekce (zvýšená tělesná teplota, dušnost, suchý kašel) a pokud doprovod po celou dobu pobytu na porodním sále bude používat roušku.

Návštěvy jsou opět povoleny.

Děkujeme za pochopení

Vedení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze


28.4.2020

Centrum asistované reprodukce obnovilo svou činnost v plném rozsahu za zachování zvýšených hygienických opatření. Další informace nejdete na stránce Centra


22.4.2020

Obnovení „Prvních návštěv“

Vzhledem k současnému vývoji COVID-19 otevíráme od 4.5.2020 možnost objednávek na „PPP-první návštěvu“. Současně hledáme oboustranně přijatelnou variantu pro distanční formu této administrativní schůzky, o možných variantách Vás budeme informovat (zatím jsou otevřeny termíny pro osobní návštěvu).

16.4.2020

Otec u porodu v porodnici „U Apolináře“ 1. LF UK a VFN v Praze

Na Gynekologicko – porodnické klinice 1. LF UK a VFN v Praze (porodnice „U Apolináře“) zatím nemáme k dispozici samostatné porodní pokoje. Naším cílem je ale vyjít maximálně vstříc všem maminkám i tatínkům, a umožnit přítomnost otce u porodu. Proto jsme se rozhodli nabídnout nastávajícím tatínkům možnost nechat se ve VFN Praha testovat na COVID-19. Testování probíhá každý všední den mezi 9 – 11 hodinou. Ne dříve než v dokončeném 39. týdnu těhotenství partnerky (39 + tt). Otec se nahlásí na recepci naší porodnice a vyčká do příchodu zdravotníka, který jej otestuje. Testování je za poplatek 1500 Kč, platba probíhá na místě a doklad o zaplacení je nutno přinést k porodu. Výsledek testu je znám obvykle do několika hodin. V případě negativního testu pak budou moci být s maminkou u porodu. Mohou také přinést výsledek testování odjinud z certifikované laboratoře, pokud není starší než 1 týden. Po odběru je nutné dodržovat podmínky karantény. V případě překotného porodu tatínka vybavíme všemi potřebnými ochrannými pomůckami.

Mimořádné opatření MZ ČR, které limituje přítomnost otce u porodu: Mimořádné opatření MZ ČR

Tyto kroky jsou v současné době nutné pro ochranu zdravotnického personálu a zdraví těhotných žen/matek a novorozenců

Děkujeme za pochopení

Vedení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze


8.4.2020

V provozu Centra asitované reprodukce dochází k následujícím změnám:

Další informace nejdete na stránce Centra


7.4.2020

Vzhledem k současné epidemiologické situaci jsme pro Vás přípravili program „Těhotenská cukrovka ONLINE“ – podrobnosti můžete najít v přiloženém letáčku.


18. března 2020

Mimořádné opatření MZ ČR, Které zakazuje přítomnost otce u porodu: Mimořádné opatření MZ ČR


18. března 2020

Lékaři porodnice „U Apolináře“ 1. LF UK a VFN v Praze připravili na internetových stránkách porodnice.cz pro širokou veřejnost unikátní projekt s názvem Těhotenství a COVID-19. Jedná se o projekt distanční medicíny s on-line bezplatnou internetovou poradnou, kde specialisté ochotně odpovídají na zaslané dotazy. Současně je vytvořena přehledná rubrika s odpověďmi na vůbec nejčastější otázky. Nechybí ani odkazy na renomované zahraniční zdroje a na doporučení české Sekce perinatologie a fetomaternální medicíny při ČGPS ČLS JEP.

odkaz na stránky porodnice.cz zde: https://www.porodnice.cz/clanky/tehotenstvi-a-covid-19-0


17. března 2020

Pokyny pro ženy plánující svůj porod v porodnici ,,U Apolináře“

Ve 34. týdnu těhotenství kontaktují v době od 7.00 do 14:30 hod. poradnu pro těhotné na tel. 224 96 7401
kdy nahlásí:

Pokud těhotná žena má:

pak kontaktuje v době od 7:00 do 14:30 hod. poradnu pro těhotné na tel. 224 96 7403.

Organizační pokyny:

  1. vstup do budovy porodnice je možný pouze v ústenkách (rouškách) a na nezbytně dlouhou dobu
  2. do odvolání není povolena přítomnost otce a jiného doprovodu u porodu – těhotná žena bude z vyhrazeného místa (u recepce kliniky) našim personálem převedena na porodní sál a doprovod okamžitě opouští budovu.
  3. doprovod na ultrazvukové pracoviště je možný pouze u rizikových těhotných (hypertenze, preeklampsie, diabetes mellitus I. a II. typu)
  4. prosíme otce, případně jiné osoby, aby jako první prostředek pro informace ohledně průběhu porodu využívali soukromý telefon rodící ženy a teprve v případě váznoucí komunikace, volali na pevné linky porodních sálů. DŮLEŽITÉ JE ZNÁT HESLO PRO TELEFONNÍ KOMUNIKACI. (Porodní sál I tel.: 224967400, Porodní sál II tel.: 224967420)
  5. Prosíme, aby si ženy do porodnice přinesly pouze nezbytné věci potřebné k porodu a pro pobyt na oddělení šestinedělí pro sebe a novorozence.
  6. Při odchodu/propuštění matky s novorozencem z porodnice – doprovod předá osobní věci matky určenému pracovníkovi porodnice a vyčká opět na vyhrazeném místě

Tyto kroky jsou v současné době nutné pro ochranu zdravotnického personálu a zdraví těhotných žen/matek a novorozenců

Děkujeme za pochopení
lékaři a porodní asistentky
Gynekologicko – porodnická klinika 1. LF UK a VFN v Praze 


17. března 2020

Z důvodu šířící se nákazy nového typu koronaviru je od 9. března 2020 vyhlášen na všech klinikách VFN ZÁKAZ NÁVŠTĚV. Uzavření nemocnic pro návštěvy doporučila Bezpečnostní rada státu. Opatření má pomoci zabránit přenosu viru na hospitalizované pacienty, které nákaza COVID-19 ohrožuje nejvážněji.

Vážené rodičky, bohužel jsme nuceni vzhledem k současné situaci ohledně koronavirové infekce a v souladu s protiepidemickými opatřeními zakázat přítomnost otce či jiného doprovodu u porodu a to bez výjimek do odvolání. Je to nezbytně nutné pro zajištění bezpečnosti rodiček, novorozenců, ostatních pacientek a personálu. Děkujeme za pochopení.

Návštěvy rodičů u miminek na neonatologických odděleních JIRP a JIP jsou po individuální domluvě možné. Je nutné dodržovat pokyny zdravotnických pracovníků.QUIPP – predikce předčasného porodu

Od roku 2018 se naše porodnice Apolinář významně podílí na projektu Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) s názvem „Screening rizika předčasného porodu zavedením programu QUIPP“. Cílem projektu QUIPP je příprava, otestování a posouzení screeningového programu QUIPP do praxe v českém zdravotním systému. Jedná se o pilotní ověření metody užívané ve Velké Británii pro screening předčasného porodu.

Předčasný porod je i dnes nejzávažnější porodnický problém. Primárním cílem projektu je včas identifikovat ženy, u kterých toto riziko hrozí a včas zahájit prevenci předčasného porodu. Pokud již máte za sebou předčasný porod a jste na začátku dalšího těhotenství, pak můžete využít tuto v ČR jedinečnou šanci a objednat se na speciální vyšetření (je plně hrazeno z prostředků projektu). V případě pozitivního výsledku Vám můžeme přímo v naší porodnici nabídnout cílenou a individuální léčbu, která by měla riziko předčasného porodu efektivně snížit.

Podrobné informace, informační videa i kontaktní údaje jsou dostupné přímo na webových stránkách projektu QUIPP.


Spánková apnoe

Pro účely naší studie hledáme těhotné ženy, které trpí spánkovou apnoí, lidově řečeno “chrápou”. Pokud trpíte chrápáním a měla byste zájem zapojit se do naší studie, informujte MUDr. Daniela Bohutínského z naší kliniky.

Tel.: +420 776 044 105, email: daniel.bohutinsky@vfn.cz[/vc_column_text][/vc_column][vc_column][/vc_column][/vc_row]